Jak donosi PAP, znane jest już zdanie ekspertów na temat ewentualnego połączenia spółek PKN Orlen, Lotos i PGNiG. Ich zdaniem nie byłoby to korzystne dla konsumentów i zaszkodziłoby konkurencyjności gospodarki.

Z kolei efekt synergii pomógłby skuteczniej rywalizować połączonym spółkom na rynku europejski Negatywnie wypowiedział się o pomyśle dla PAP-u były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Uważa on, że to nieskuteczny sposób na zabezpieczenie interesów Państwa i dodatkowo szkodliwy dla konsumentów i dla konkurencyjności gospodarki.
Cytowani przez Puls Biznesu eksperci dodają, że trudno jest sobie wyobrazić sensowne połącznie tych trzech firm. Analitycy widzą raczej sens łączenia Orlenu z Lotosem czy PGNiG-u z Lotosem. Ich zdaniem tego rodzaju para miałaby sens i w tym wypadku można liczyć na efekty synergii. Padają również opinie, że pomysł konsolidacji nie wynika z biznesu, jak przedstawiał to minister Jackiewicz, a zdaniem ekspertów ma to być sposób na ochronę przed próbami obcego przejęcia.

Dodaj komentarz do wpisu

*